CAPELLA ISTROPOLITANA: Emócia na jazere
ut 07. 9. | Lodenica

CAPELLA ISTROPOLITANA: Emócia na jazere

VYPREDANÉ

Čas a miesto

07. 9., 18:00
Lodenica, Štrkovecké jazero, 821 03 Bratislava-Ružinov, Slovensko

O podujatí

Komorný orchester mesta Bratislavy vám v rámci festivalu predvedie svoj program, v ktorom zaznejú diela: 

Edvard Grieg: Suita z čias Holbergových 1. a 2. časť 

Antonín Dvořák: Slovanský tanec č 10 

Antonín Dvořák: Valčík, op. 54, č. 1 

P. I. Čajkovskij: Valčík zo serenády pre sláčiky 

Luigi Boccherini: Menuet Antonio Vivaldi Sinfonia G dur (3 časti) 

Johann Pachelbel: Canon D dur G. B. Sammartini&. Sinfonia A dur (3 časti) 

J. S. Bach: Air  

Umelecký vedúci Robert Mareček  

Cappella IstropolitanaKomorný orchester Cappella Istropolitana bol založený v roku 1983. Jej členov spája radosť z muzicírovania a zanietenie pre spoločnú hru v menšom komornom zoskupení. Väčšina z nich sú skúsení vyhľadávaní komorní hráči a taktiež sólisti. Názov ”Cappella Istropolitana” pochádza z latinského slova Istropolis – mesto na Dunaji. Na základe svojich vysokých kvalít bola v roku 1991 Cappella Istropolitana, pod vedením Roberta Marečka, menovaná Magistrátom mesta za Komorný orchester hlavného mesta Bratislava.  

Od začiatku svojej umeleckej činnosti sa orchester stal pevnou súčasťou domácej aj zahraničnej hudobnej scény. Vystupoval v takmer všetkých krajinách Európy, v USA, Kanade, Japonsku, Kórei, Číne, Macau, Hong Kongu, Egypte, Izraeli, na Novom Zélande, v Argentíne, Peru, Uruguaji, a Čile.  

Orchester býva pravidelne hosťom na Schleswig-Holstein Musik Festival, Pražskej jari, Bratislavských Hudobných Slávnostiach, Festivale hudby v Štrasburgu, Carinthischer Sommer vo Villachu, tak ako aj na rôznych hudobných festivaloch v Rheingau, Wiesbadene, Maulbronne, Tegernsee, Ludwigshafene, Kolíne, Nice, Nancy, Murtene a Berne.  

Popri bohatej koncertnej činnosti sa orchester venuje s rovnakou intenzitou realizovaniu množstva rôznych zvukových a obrazových nahrávok. Cappella Istropolitana má doteraz na konte už vyše 120 CD nahrávok. O výnimočnej umeleckej kvalite týchto nahrávok svedčí aj vysoké číslo ich predajnosti, za čo bol orchester ocenený už dvoma platinovými diskami.

Vstupné zadarmo.

Zdielať udalosť