DIVADLO KOMÉDIE: Letná noc | D. Greig - G. McIntyre
so 04. 9. | Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere

DIVADLO KOMÉDIE: Letná noc | D. Greig - G. McIntyre

VYPREDANÉ

Čas a miesto

04. 9., 19:00
Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere, 821 03 Bratislava-Ružinov, Slovensko

O podujatí

Vstupné zadarmo.

Na predstavenie sa treba REGISTROVAŤ TU.

Kapacita je obmedzená. Sedenie je voľné.

Hit svetových javísk! O stratách a nálezoch, o náhodách a osudových stretnutiach. O šťastí a láske, ktoré nás v živote nemusia vždy obísť. Originálna komédia o generácii štyridsiatnikov - outsiderov, ktorí sa uprostred jednej noci – ale aj uprostred svojich životov a vzťahov - vzájomne spoznávajú a strácajú a míňajú a nachádzajú. 

LETNÁ NOC je mierne zamotaný príbeh o náhodnom stretnutí nesúrodého páru, ktorý spája životný pocit večnej nespokojnosti a hľadania. Stretnutie dvoch „zúfalcov“ sa rozvinie do nezáväzného a od všetkých stereotypov oslobodeného dobrodružného flámu. 

Divadelná hra v sebe spája dramatickú rovinu, bizarnosť situácií príbehu, s jej stand-up rozmerom. Dopĺňa ju dominantná hudobná zložka predstavenia - v tomto prípade živá hudobná produkcia. Nikdy nekončiaci žúr letnej noci. Prudko dojímavá gangsterka! Jedinečný divadelný komiks!  

Inscenácia, ktorá v jednotlivých scénach strieda zábavné situácie, iskrivé dialógy, nepredvídateľné pointy, dramatické zvraty, romantické momenty... Ľudskosť, sentiment aj ironický cynizmus. A to všetko spoluvytvára dynamicky pulzujúci tok inscenácie. Navyše, pripomenie divákom nejeden povedomý moment z ich života. Na záver ponúkne katarziu nadhľadu, životného sarkazmu a porozumenia so všetkými „nedokonalými“ smrteľníkmi. S tými, ktorých je na svete väčšina. Teda – s nami!  

V hlavných úlohách: 

Kristína Farkašová a Marcel Ochránek

ďalej hrajú a naživo muzicírujú: Tomáš Michalčák, Štefan Tomko  

Preklad: Alexandra Ruppeldtová, dramaturgia: Adam Gold, texty piesní: Peter Uličný, hudobné naštudovanie: Tomáš Michalčák, vokálna príprava: Lenka Paulíková, scéna a kostýmy: Dorota Cigánková, 

Réžia: Svetozár Sprušanský  

Dĺžka predstavenia: 1 hod. 40 min. (bez prestávky)

Zdielať udalosť