top of page
NAJKRAJŠIE ČESKO-SLOVENSKÉ ROZPRÁVKY
NAJKRAJŠIE ČESKO-SLOVENSKÉ ROZPRÁVKY

ne 10. 9.

|

námestie pred Pradiarňou 1900

NAJKRAJŠIE ČESKO-SLOVENSKÉ ROZPRÁVKY

symfonický koncert pre deti

ČAS A MIESTO

10. 9. 2023, 11:00

námestie pred Pradiarňou 1900, Páričkova ulica, Bratislava

O PODUJATÍ

VSTUPENKY

Jednou z inšpirácií festivalu je priniesť eleganciu symfonickej hudby k detskému divákovi. Čím iným ich vieme zaujať ako rozprávkou? A tak sme spojili tradíciu, orchester, klasické rozprávky a pripravili exkluzívnu premiéru koncertu pre deti, ale aj ich rodičov, ktorú môžete zažiť iba na festivale Symfónia umenia.

Účinkujú:

rozprávkový orchester Capella Istropolitana

Gabriel Rovňák - rozprávač

Simona Augustovičová

Martin Hudec

Bratislavský chlapčenský zbor

Dirigent: 

Gabriel Rovňák

Dress code: 

formal

Po začatí koncertu vám už nebude umožnený vstup. V prípade nepriaznivého počasia po začatí koncertu sa cena vstupného nevracia.

10:30 - otváranie brán

11:00 - koncert

V rámci koncertu budú mať deti možnosť prejaviť svoju kreativitu a umelecký potenciál na špeciálnych kreatívnych dielňach v spoločnosti profesionálnych maliarov zo združenia výtvarníkov moderného umenia Turuk & Art Collective. Tieto kreatívne dielne s lektormi sa stanú súčasťou zážitku malých návštevníkov.

Kreatívne dielne budú prístupné pred samotným koncertom a tiež po jeho skončení: od 10:00 do 11:00,  od 12:00 do 13:00.

Naši lektori:

Peter Žanony - je majstrom v tesaní do dreva a jeho diela sú znamením šikovnosti a tradičnej remeselníckej zručnosti. Deti budú mať možnosť zistiť tajomstva drevených výtvarných techník.

Zuzana Schmidt - je talentovanou maliarkou, ktorá bude sprievodkyňou pre deti pri ich umeleckých dobrodružstvách. Pomôže im objaviť rôzne techniky maľby a inšpiruje ich k tvorbe farebných a živých obrazov.

Kate Grishakova - je ďalšou maliarkou, ktorá prinesie vlastnú tvorivú víziu do dielní. Deti môžu prejaviť svoje umelecké nadanie pod jej vedením.

Tieto kreatívne dielne sú skvelou príležitosťou pre deti všetkých vekových kategórií rozvinúť svoju umeleckú zručnosť a objaviť svoju vášeň pre výtvarné umenie. Nezmeškajte túto príležitosť v rámci koncertu "Najkrajšie česko-slovenské rozprávky.“

Festivalová zľava:

  1. Do 31.7.2023 zľava 20 % na všetky vstupenky.
  2. Zľava 25 % pre dôchodcov, ZŤP, študentov a učiteľov - len do sektorov 1, 2, 3 a 4. V prípade využitia tejto zľavy dávate      súhlas, že pri vstupe vám môžeme skontrolovať príslušný doklad.
  3. Množstevná festivalová zľava – pri nákupe 5 vstupeniek (aj kombinácia rôznych koncertov) zľava 25 %, pri nákupe 10 vstupeniek, zľava 35 %. Pri väčších množstvách kontaktuje monika.smutna@symfoniaumenia.sk.
  4. Zľava pre Ružinovčanov 50 % – v prípade využitia tejto zľavy dávate súhlas, že pri vstupe vám môžeme skontrolovať občiansky preukaz. Zľava platí len pre sektory. Zľavu je potrebné aplikovať v košíku po výbere vstupeniek v plnej cene (Ružinovčan). Len do sektorov 1, 2, 3 a 4.

Podujatie vám prináša Mestská časť Bratislava-Ružinov.

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page