top of page
SILA NÁDEJE / nezabúdame!
SILA NÁDEJE / nezabúdame!

so 09. 9.

|

námestie pred Pradiarňou 1900

SILA NÁDEJE / nezabúdame!

symfonický kinokoncert

ČAS A MIESTO

09. 9. 2023, 19:00

námestie pred Pradiarňou 1900, Páričkova ulica, Bratislava

O PODUJATÍ

VSTUPENKY

Symfonický koncert s hudbou z najsilnejších filmov o holokauste pri príležitosti pamätného Dňa obetí holokaustu a rasového násilia.

Tento koncert bude opäť výnimočný. Festival už po druhý krát pri príležitosti  Pamätného dňa boja proti rasovému násiliu a spomienky na  obete holokaustu a vojnových zločinov, vytvorí kompilovaný autorský program špeciálne pre túto príležitosť. Po slovenskej premiére Kinokoncert Obchod na korze  opätovne cez umenie poukážeme na hrôzy, ktoré sa diali a dejú z nenávisti.

Vypočujete si krásnu hudbu z melancholických a smutných  pravdivých filmov ako Pianista, Život je krásny, Denník Anny Frankovej a ďalšie.

Zámerom bolo vytvorenie unikátneho diela špeciálne pre túto príležitosť. Moderne, ľahko a populárne no napriek tomu vo vysoko profesionálnej a umeleckej úrovni priblížime širokej verejnosti toto trpké obdobie v našich nedávnych dejinách.

Cez filmové a hudobné umenie opätovne otvárame témy hodnoty života, spolupatričnosti a tolerancie. Silné filmového a dokumentárne  príbehy s touto tematikou v sprievode umelecky vysoko hodnotnej hudby ako prejav hlbokej úcty, bolesti a zármutky nad utrpením tejto menšiny. Holokaust si treba stále pripomínať práve teraz v dobe nárastu extrémizmu, popierania holokaustu, či vzmáhajúceho sa rasového násilia.

Účinkujú:

Alba Regia symphony orchestra

Dirigent:

Zoltán Pad

Dress code: 

formal

Vzhľadom na spoločenskú udalosť si organizátor v prípade nevhodného oblečenia vyhradzuje právo odmietnuť vám vstup na podujatie. Po začatí koncertu vám už nebude umožnený vstup. 

V prípade nepriaznivého počasia po začatí koncertu sa cena vstupného nevracia.

18:00 - otváranie brán

19:00 - koncert

Festivalová zľava:

  1. Do 31.7.2023 zľava 20 % na všetky vstupenky.
  2. Zľava 25 % pre dôchodcov, ZŤP, študentov a učiteľov - len do sektorov 1, 2, 3 a 4. V prípade využitia tejto zľavy dávate      súhlas, že pri vstupe vám môžeme skontrolovať príslušný doklad.
  3. Množstevná festivalová zľava – pri nákupe 5 vstupeniek (aj kombinácia rôznych koncertov) zľava 25 %, pri nákupe 10 vstupeniek, zľava 35 %. Pri väčších množstvách kontaktuje monika.smutna@symfoniaumenia.sk.
  4. Zľava pre Ružinovčanov 50 % – v prípade využitia tejto zľavy dávate súhlas, že pri vstupe vám môžeme skontrolovať občiansky preukaz. Zľava platí len pre sektory. Zľavu je potrebné aplikovať v košíku po výbere vstupeniek v plnej cene (Ružinovčan). Len do sektorov 1, 2, 3 a 4.

Podujatie vám prináša Mestská časť Bratislava-Ružinov a Bratislavský samosprávny kraj (BSK).

Toto podujatie vzniklo aj vďaka spolupráci s Múzeum židovskej kultúry.

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page