top of page
ROLANDO VILLAZÓN & Slovenská filharmónia
ROLANDO VILLAZÓN & Slovenská filharmónia

pi 01. 9.

|

námestie pred Pradiarňou 1900

ROLANDO VILLAZÓN & Slovenská filharmónia

otvárací koncert festivalu

ČAS A MIESTO

01. 9. 2023, 19:00

námestie pred Pradiarňou 1900, Páričkova ulica, Bratislava

O PODUJATÍ

VSTUPENKY

Po prvý raz vystúpi na Slovensku svetovo preslávený tenor Rolando Villazón.

Je to fenomén a nespútaný živel, „najkúzelnejšia hviezda súčasnej modernej opernej scény“ (The Times) s „nádherne mužným hlasom... grandezza, elegancia a sila!“ (Süddeutsche Zeitung).

Rodák z Mexiko City je nositeľom celého radu prestížnych vyznamenaní vrátane titulu Rytier Rádu umenia a literatúry Francúzska, ktoré sa mu stalo druhým domovom. Villazón získal francúzske vyznamenanie Les Victoires de la Musique za „Zahraničný objav roka“. V roku 2004 dostal ocenenie Echo Classics Award za svoj prvý sólový album, o rok neskôr cenu Gramophone Classical Music Awards za svoj druhý album. V súčasnosti vystupuje úspešne na všetkých dôležitých operných scénach sveta, ako Berlín, Mníchov a Viedeň, v opere La Scala v Miláne, v Metropolitnej opere v New Yorku či na Salzburskom festivale. Ďalej tiež v Londýne, Paríži, Baden-Badene, Lipsku, Ríme a inde. Pravidelne spolupracuje aj s významnými dirigentmi, ako je Daniel Barenboim alebo Yannick Nézet-Séguin.

Je vyslancom inštitúcie Red Noses Clown Doctors International Charity a členom Vysokej školy patafyziky v Paríži.

Účinkujú:

Rolando Villazón, tenor

Emily Pogorelc, soprán

Slovenská filharmónia

Dirigent: 

Guerassim Voronkov

Dress code: 

formálny

Vzhľadom na spoločenskú udalosť si organizátor v prípade nevhodného oblečenia vyhradzuje právo odmietnuť vám vstup na podujatie. Po začatí koncertu vám už nebude umožnený vstup. 

V prípade nepriaznivého počasia po začatí koncertu sa cena vstupného nevracia.

18:00 - otváranie brán

19:00 - koncert

Festivalová zľava:

  1. Do 31.7.2023 zľava 20 % na všetky vstupenky.
  2. Zľava 25 % pre dôchodcov, ZŤP, študentov a učiteľov - len do sektorov 1, 2, 3 a 4. V prípade využitia tejto zľavy dávate      súhlas, že pri vstupe vám môžeme skontrolovať príslušný doklad.
  3. Množstevná festivalová zľava – pri nákupe 5 vstupeniek (aj kombinácia rôznych koncertov) zľava 25 %, pri nákupe 10 vstupeniek, zľava 35 %. Pri väčších množstvách kontaktuje monika.smutna@symfoniaumenia.sk.
  4. Zľava pre Ružinovčanov 50 % – v prípade využitia tejto zľavy dávate súhlas, že pri vstupe vám môžeme skontrolovať občiansky preukaz. Zľava platí len pre sektory. Zľavu je potrebné aplikovať v košíku po výbere vstupeniek v plnej cene (Ružinovčan). Len do sektorov 1, 2, 3 a 4.

Podujatie vám prináša Mestská časť Bratislava-Ružinov.

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page