top of page
ŠEHEREZÁDA & Ensemble by the Staatskapelle Berlin ,,Knobelsdorff"
ŠEHEREZÁDA & Ensemble by the Staatskapelle Berlin ,,Knobelsdorff"

ut 05. 9.

|

Csákyho kaštieľ v Prievoze

ŠEHEREZÁDA & Ensemble by the Staatskapelle Berlin ,,Knobelsdorff"

komorný koncert

ČAS A MIESTO

05. 9. 2023, 18:00

Csákyho kaštieľ v Prievoze, Krásna 22, Bratislava

O PODUJATÍ

VSTUPENKY

Súbor, ktorý bol založený v roku 2010 na pôde jedného z najvýznamnejších svetových operných domov, tvoria hudobníci zo Staatskapelle Berlin, ktorej hlavným pôsobiskom je Berlínska štátna opera. Od svojho založenia s veľkým úspechom koncertujú na rôznych hudobných festivaloch a mestách. Mnohé z ich vystúpení sa uskutočňujú v rámci komorného cyklu Staatskapelle Berlin. Ich umeleckou výzvou je vdýchnuť komorný zvuk dielam, ktoré sú skomponované pre symfonický orchester. Tak to bude aj na tomto koncerte, na očarujúcom mieste kláštora v Csákyho kaštieli. V úprave pre komorný orchester zaznejú diela Nikolaia  Rimského-Korsakova Šeherezáda a dielo Franza Schuberta Forellenquintett.

Účinkujú:

Petra Schwieger, husle

Stanislava Stoykova, viola

Simone Drescher, violončelo

Alf Moser, kontrabas

Viliana Valtcheva, klavír

Dress code: 

formálny

Vzhľadom na spoločenskú udalosť si organizátor v prípade nevhodného oblečenia vyhradzuje právo odmietnuť vám vstup na podujatie. Po začatí koncertu vám už nebude umožnený vstup. 

V prípade nepriaznivého počasia po začatí koncertu sa cena vstupného nevracia.

17:00 - otváranie brán

18:00 - koncert

Festivalová zľava:

  1. Do 31.7.2023 zľava 20 % na všetky vstupenky.
  2. Zľava 25 % pre dôchodcov, ZŤP, študentov a učiteľov - len do sektorov 1, 2, 3 a 4. V prípade využitia tejto zľavy dávate      súhlas, že pri vstupe vám môžeme skontrolovať príslušný doklad.
  3. Množstevná festivalová zľava – pri nákupe 5 vstupeniek (aj kombinácia rôznych koncertov) zľava 25 %, pri nákupe 10 vstupeniek, zľava 35 %. Pri väčších množstvách kontaktuje monika.smutna@symfoniaumenia.sk
  4. Zľava pre Ružinovčanov 50 % – v prípade využitia tejto zľavy dávate súhlas, že pri vstupe vám môžeme skontrolovať občiansky preukaz. Zľava platí len pre sektory. Zľavu je potrebné aplikovať v košíku po výbere vstupeniek v plnej cene (Ružinovčan). Len do sektorov 1, 2, 3 a 4.

Podujatie vám prináša Mestská časť Bratislava-Ružinov.

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page