top of page
VO VÍRE OHŇA

ut 06. 9.

|

Ružinovská hasičská zbrojnica

VO VÍRE OHŇA

Festival Symfónia umenia opäť prinesie jeden zo svojich koncertov znovu na netradičnom mieste v Ružinove. Zaznejú diela od autorov ako Vivaldi, Marcello, Falla, Moriccone, Piazolla a iné.

REGISTRÁCIA JE UZATVORENÁ
Pozrite si iné podujatie

ČAS A MIESTO

06. 9. 2022, 18:00

Ružinovská hasičská zbrojnica, Mierová 89, Ružinov

O PODUJATÍ

Ďakujeme za váš záujem o koncert "Vo víre ohňa". Kapacita miest na sedenie sa zaplnila.

=======

Festival Symfónia umenia opäť prinesie jeden zo svojich koncertov znovu na netradičnom mieste v Ružinove. Hasičská zbrojnica, bola postavená krátko po 1.svetovej vojne a je jedinou zachovanou zbrojnicou z tohto obdobia.

Program , ktorý prinesie komorný orchester Capella Istroplitana do priestorov tejto národnej kultúrnej pamiatky, bude symbolicky ohnivý. Zaznejú diela od autorov ako Vivaldi, Marcello, Falla, Moriccone, Piazolla a iné. 

Koncert sa koná 6. septembra o 18:00 hod. v Ružinovskej hasičskej zbrojnici, Mierová 89.   

Na podujatie si treba REZERVOVAŤ miesto.

SEDENIE JE VOĽNÉ

Komorný orchester mesta Bratislavy vznikol v roku 1983. Cappella Istropolitana patrí k prominentným európskym komorným orchestrom – najmä vďaka inštrumentálnej virtuozite svojich členov, hudobnej kultúre a interpretačnej disciplíne, ako aj mimoriadne vysokej miere vernosti štýlu umeleckého výrazu orchestra.

V roku 1991 sa Cappella Istropolitana stala komorným orchestrom mesta Bratislavy, čím magistrát mesta vyjadril súboru svoje uznanie za vysoké umelecké majstrovstvo a za prínos k obohateniu hudobného života slovenskej metropoly.

Od počiatkov svojej umeleckej činnosti sa Cappella Istropolitana aktívne zúčastňuje na domácom i zahraničnom koncertnom dianí. Účinkovala takmer vo všetkých európskych štátoch, v USA, Kanade, Izraeli, Egypte, Japonsku, Kórei, Turecku, Číne, Macau, Hong Kongu a na Novom Zélande. Popri koncertnej činnosti sa Cappella Istropolitana s úspechom venuje aj nahrávaniu pre rôzne spoločnosti. Realizovala doteraz vyše 90 CD nahrávok, naposledy pre EMI.

Cappella Istropolitana získala dve platinové CD. Nahrávka symfónií Ignaza Pleyela v jej podaní bola v roku 2000 ocenená odborným časopisom BBC Music Magazine a zaradená medzi 60 najlepších nahrávok roka.

Podujatie podporili 

Organizátori: MČ Bratislava-Ružinov, CULTUS Ružinov 

Hlavný mediálny partner: RTVS

Partner: Visegrad Fund  Mediálny partner: Zoznam.sk, Citylife.sk, Opera Slovakia, Moja Kultúra

REZERVÁCIA MIESTA

Cena

Množstvo

Celkom

  • VOĽNÁ vstupenka

    0,00 €

    Táto vstupenka obsahuje bezplatné vstupné na koncert "VO VÍRE OHŇA". SEDENIE JE VOĽNÉ

    0,00 €

    Vypredané

Toto podujatie je vypredané
bottom of page