top of page

Festival Symfónia umenia daruje nezabudnuteľný zážitok deťom z detských domovov:

Premiéra koncertu "Najkrajšie česko-slovenské rozprávky" s Rozprávkovým orchestrom a skvelými hosťami!

Symfónia umenia_deti

Festival Symfónia umenia sa v tomto roku rozhodol vniesť kúzlo do života detí z detských domovov z Bratislavského kraja prostredníctvom symfonického hudobného predstavenia. V spolupráci s orchestrom Capella Istropolitana a výnimočnými umelcami pripravuje exkluzívnu premiéru koncertu "Najkrajšie česko-slovenské rozprávky", ktorá sa uskutoční 10. septembra v Ružinove. Tento nezabudnuteľný zážitok môžu zažiť iba na festivale Symfónia umenia.


Výnimočnosť tohto koncertu je spojenie tradičných česko-slovenských rozprávok s klasickou hudbou a výnimočnými hudobnými interpretmi.

Na pódiu sa predstaví Rozprávkový orchester pod vedením dirigenta Gabriela Rovňáka, ktorý zabezpečí, aby hudba umocnila atmosféru príbehov a vystihla ich emócie. Tento koncert nie je len pasívnym počúvaním hudby - stáva sa interaktívnym zážitkom, kde sa deti ocitnú priamo v srdci rozprávok. Okrem toho sa na pódiu objavia aj skvelí umelci, ktorí oživia príbehy svojimi výkonmi. Medzi nimi nájdeme talentovaného rozprávača Gabriela Rovňáka, Simonu Augustovičovú a Martina Hudeca. Nechýba ani Bratislavský chlapčenský zbor.„Festival Symfónia umenia preukazuje svoj záväzok k umeleckému vzdelávaniu a rozvoju detí prostredníctvom jedinečných umeleckých skúseností. Tento koncert nie je len zábavným a vzdelávacím podujatím, ale predstavuje aj príležitosť zdieľať hudobné umenie s tými, ktorí by inak nemali prístup k takémuto zážitku. Každá návšteva koncertu podporuje misiu festivalu a umožňuje deťom nájsť inšpiráciu a radosť v hudbe a umení.“, hovorí Andrea Kozáková, riaditeľka a zakladateľka festivalu Symfónia umenia.

Ak chcete byť svedkami tohto jedinečného podujatia a prispieť k tomu, aby umenie osvetlilo životy detí z detských domovov, neváhajte a pridajte sa k nám na festivale Symfónia umenia 10. septembra.

Tešíme sa na vás a na spoločné prežitie kúzelného hudobného dobrodružstva!

Podujatie podporili Generálny partner: YIT Slovakia Hlavní partneri: Datalan, a.s., Alanata a.s., Kooperativa, Kooperativa Nadácia, Immocap Organizátori: MČ Bratislava-Ružinov, CULTUS Ružinov Spoluorganizátor: Divadlo pod kostolom Hlavný mediálny partner: RTVS Partneri: MB Panónska, Hydrotour, Nový Ružinov, Komunikačná agentúra BeeContent, Genereations agency, MAK´s studio, České centrum Bratislava, Maďarské kultúrne centrum Inštitút Liszta, Turuk & Art Collective, Slovnaft, Nadácia SPP, BKIS, predpredaj.sk, Visegrad Fund, Matyšák Mediálni partneri: Moja kultúra, TA3, Zoznam.sk, Opera Slovakia, Radio SiTy

Kommentare


bottom of page