top of page

Festival Symfónia umenia pripomína dejiny hudbou

Symfonický kinokoncert na podporu historického povedomia žiakov v Bratislavskom kraji

Edukačným spôsobom a s cieľom uctiť si pamiatku obetí holokaustu a rasového násilia sa blíži ojedinelé hudobné podujatie v Ružinove. Festival Symfónia umenia, ktorý je známy svojou snahou podporovať vzdelávanie mladých ľudí, pripravil koncert nielen pre žiakov základných a stredných škôl z Bratislavského kraja.


Tento mimoriadny hudobný zážitok, s názvom "Sila nádeje - nezabúdame!", pozýva mladých ľudí na symfonický koncert, ktorý si pripomenie obete holokaustu a rasového násilia. Koncert sa uskutoční 9. septembra, na námestí pred Pradiarňou 1900, pri príležitosti Dňa obetí holokaustu a rasového násilia, jeho cieľom je priblížiť mladšej generácii históriu a dôležité poučenia minulosti.

Súčasťou koncertu bude hudba z najsilnejších filmov o holokauste. Emotívna hudba z filmov ako "Pianista", "Život je krásny", "Denník Anny Frankovej" a ďalšie sa prenesie do koncertného priestoru, aby pripomenula silu ľudskej odolnosti, ale aj hlbokú tragédiu, ktorú obete holokaustu prežili.


Festival Symfónia umenia sa už po druhýkrát rozhodol vytvoriť špeciálny autorský program, spojený s Pamätným dňom boja proti rasovému násiliu, slúži ako dôkaz angažovanosti organizátorov v otázke zachovávania pamäti a vzdelávania o histórii.


"Naším cieľom pri organizovaní festivalu Symfónia umenia je nielen prinášať krásu hudby do života ľudí, ale aj približovať vzdelávaciu hodnotu hudby a umenia mladšej generácii. Veríme, že práve cez takéto hudobné podujatia môžeme oživiť históriu a kultúru, a tým poskytnúť našim žiakom vzácnu príležitosť na obohatenie sa nielen hudobne, ale aj duševne. Chceme, aby naši mladí poslucháči získali nový pohľad na dôležité udalosti minulosti a aby sme spoločne vytvorili spomienku, ktorá nás bude inšpirovať v súčasnosti i do budúcnosti." hovorí Andrea Kozáková, riaditeľka a zakladateľka festivalu Symfónia umenia.

Na pódiu sa predstaví symfonický orchester z Maďarska - Alba Regia symphony orchestra, pod vedením dirigenta Zoltána Pada. Sprievodným podujatím v spolupráci so Židovským múzeom v Seredi, bude aj výstava s touto tematikou.

Pre všetky školy a vzdelávacie inštitúcie, ktoré by mali záujem zúčastniť sa na symfonickom koncerte "Sila nádeje - nezabúdame!" a poskytnúť svojim študentom výnimočný hudobný a vzdelávací zážitok, sme tu pre vás. Ak máte záujem a chceli by ste sa dozvedieť viac o možnostiach účasti vašich žiakov, neváhajte nás kontaktovať na sila.nadeje@symfoniaumenia.sk.

Podujatie podporili Generálny partner: YIT Slovakia Hlavní partneri: Datalan, a.s., Alanata a.s., Kooperativa, Kooperativa Nadácia, Immocap, Slovnaft, JTRE Organizátori: MČ Bratislava-Ružinov, CULTUS Ružinov Spoluorganizátor: Divadlo pod kostolom Hlavný mediálny partner: RTVS Partneri: MB Panónska, Hydrotour, Nový Ružinov, Komunikačná agentúra BeeContent, Genereations agency, MAK´s studio,

České centrum Bratislava, Maďarské kultúrne centrum Inštitút Liszta, Turuk & Art Collective, Slovnaft, Nadácia SPP, BKIS, predpredaj.sk, Visegrad Fund, Matyšák, Tauris

Mediálni partneri: Moja kultúra, TA3, Zoznam.sk, Opera Slovakia, Radio SiTy

Comentarios


bottom of page