top of page

The Ladies Ensemble: Mladý slovenský dámsky komorný orchester, ktorý oživuje klasickú hudbu

The Ladies Ensemble je nový slovenský dámsky komorný orchester, ktorý vznikol v roku 2014. Tento orchester spojil mladé, krásne a profesionálne hudobníčky, ktoré vynikajú svojím talentom a vášňou pre hudbu. Ich podanie ukazuje, že klasická hudba je ďaleko od toho, aby bola nudná. Naopak, je plná života, radosti a emócií.

The Ladies Ensemble, Symfónia umenia

Tieto talentované hudobníčky prinášajú nový pohľad na populárnu modernú hudbu, keď ju predvádzajú vo svojich orchestrálnych úpravách. Týmto spôsobom dostáva hudba nový originálny rozmer a získava na príťažlivosti.

The Ladies Ensemble prináša prekvapivé aranžmány a inovatívne interpretácie známych piesní, čím oslovuje nielen fanúšikov klasického žánru, ale aj tých, ktorí majú radi modernú hudbu.
The Ladies Ensemble, Symfónia umeniaUmeleckou vedúcou The Ladies Ensemble je mladá a veľmi nadaná huslistka Anežka Kara - Drmolová. Anežka je výnimočnou umelkyňou a jej sólové vystúpenia sú veľmi obdivované. Má za sebou vystúpenia ako sólistka so Slovenskou filharmóniou, Capella Istropolitana a Štátnym komorným orchestrom Žilina. Jej hudobné schopnosti a vášeň pre hudbu prispievajú k vysokému umeleckému štandardu The Ladies Ensemble.
Orchester sa venuje širokému repertoáru, ktorý zahŕňa klasické skladby, filmovú hudbu, piesne z muzikálov, populárne hity a ďalšie žánre. Ich hudobné vystúpenia sú plné energie a elánu, čím dokážu osloviť a potešiť publikum všetkých vekových kategórií.

The Ladies Ensemble je nielen hudobným zoskupením, ale aj symbolom silných žien, ktoré sa spájajú v hudobnej harmónii.

Členky orchestru The Ladies Ensemble sú skúsené profesionálne hráčky z bratislavských symfonických a komorných orchestrov, vrátane Slovenskej filharmónie, orchestru Slovenského rozhlasu, orchestru opery SND, Slovenského komorného orchestru B. Warchala a mnohých ďalších. Tieto talentované hudobníčky prinášajú bohaté skúsenosti a vynikajúce hudobné zručnosti do The Ladies Ensemble. Ich spoločná hra je harmonická a presvedčivá, čo im umožňuje prezentovať kvalitnú hudbu na najvyššej úrovni.

The Ladies Ensemble, Symfónia umenia

Orchester sa pravidelne účastní koncertov a festivalov nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí, čím si získava stále väčšiu popularitu a obdiv. Ich skúsenosti z rôznych hudobných prostredí prispievajú k pestrosti ich interpretácií čím prispievajú k rozmanitosti slovenskej hudobnej scény.


The Ladies Ensemble je dokonalým príkladom toho, ako môže klasická hudba prebudiť nové emócie a priniesť nový rozmer do hudobného sveta. Ich vášeň, talent a odhodlanie vytvárajú zážitky, ktoré si poslucháči budú pamätať.


Ak ste ešte nezažili ich vystúpenie, rozhodne by ste nemali premrhať príležitosť a mali by ste sa nechať uniesť ich hudobným umením. The Ladies Ensemble budete mať možnosť zažiť na bezplatnom koncerte v rámci festivalu Symfónia umenia a to 4. septembra 2023, pontón na Štrkoveckom jazere v Ružinove. Zahrajú vám tie najpôvabnejšie tangá všetkých čias ale aj hudbu typickú pre toto obdobie. Predvedieme vám ako tango argentino znie ale výnimočne tento večer aj ako sa tancuje. A samozrejme ...pozývame vás do tanca, pozývame na milongu! Na podujatie "Klasika menom Tango" je nutné si vopred spraviť bezplatnú rezerváciu miesta https://bit.ly/klasika-menom-tango .


Comments


bottom of page