top of page

Vydražte si stretnutie so svetovými hviezdami: spúšťa sa aukcia vstupeniek do VIP zóny

V priestoroch bratislavskej Pradiarne 1900 sa od 1. do 10. septembra 2023 uskutoční 3. ročník Medzinárodného festivalu Symfónia umenia. Vystúpia na ňom slovenskí, ale aj svetoví umelci.


Program 3. ročníka Symfónie umenia ponúka širokú škálu podujatí vrátane koncertov symfonických a komorných súborov, umeleckých výstav a tanca. Tento ročník prináša znovu o niečo viac a nielen svetové hviezdy, oceňovaných umelcov, premiérové koncerty, ale aj netradičné fúzie žánrov.

DAJTE SI POHÁR SEKTU S HVIEZDAMI


Túžite sa stretnúť s umelcami, ktorých uvidíte na pódiu? Vydražte si vstupenky v aukcii, ktoré vám zaručia zážitok na celý život. Za vstupenku VIP Diamond dostanete 2 najlepšie miesta na sedenie, samostatný VIP vstup na koncert, exkluzívny prístup do zákulisia, spoločné fotenie a prípitok s umelcami a pozvanie na čašu vína alebo slávnostnú recepciu za účasti účinkujúcich.

10 DNÍ, 10 HUDOBNÝCH ZÁŽITKOV


Tento rok je pre vás pripravený bohatý program, ktorý vynikne nielen svojou rozmanitosťou, ale aj jedinečnosťou. Hlavným cieľom festivalu Symfónia umenia je ponúknuť umenie, ktoré spája rôzne žánre a štýly. "Pre nás je tento festival oslavou umenia. Prinášame emócie pre všetkých bez rozdielu, a to je cieľom festivalu. Chceme aby bol elegantný a noblesný, no napriek tomu aby nebol vnímaný, že je elitársky, ale pre všetkých tých, ktorým záleží na kvalitnom umení a považujú ho aj za investíciu do svojho vzdelania,“ hovorí Andrea Kozáková, zakladateľka festivalu Symfónia umenia.


Na festivale Symfónia umenia 2023 zažijete nezabudnuteľné umelecké zážitky a inšpiráciu. Medzi vystupujúcimi sú svetovo etablovaní umelci José Cura, Matt Dusk či Rolando Villazón.

ROLANDO VILLAZON PRVÝKRÁT NA SLOVENSKU


Mexický tenor Rolando Villazón vystúpi prvýkrát na Slovensku v sprievode Slovenskej filharmónie 1. septembra o 19:00 hod. Rodák z Mexika je nositeľom celého radu prestížnych vyznamenaní vrátane titulu Rytier Rádu umenia a literatúry Francúzska, ktoré sa mu stalo druhým domovom. Villazón získal francúzske vyznamenanie Les Victoires de la Musique za „Zahraničný objav roka“.

V roku 2004 dostal ocenenie Echo Classics Award za svoj prvý sólový album, o rok neskôr cenu Gramophone Classical Music Awards za svoj druhý album. V súčasnosti vystupuje úspešne na všetkých dôležitých operných scénach sveta ako Berlín, Mníchov a Viedeň, v opere La Scala v Miláne, v Metropolitnej opere v New Yorku či na Salzburskom festivale. Ďalej tiež v Londýne, Paríži, Baden-Badene, Lipsku, Ríme a inde. Pravidelne spolupracuje aj s významnými dirigentmi, ako je Daniel Barenboim alebo Yannick Nézet-Séguin.


JOSÉ CURA ODSPIEVA VÝNIMOČNÝ KONCERT


Medzi najvýraznejšie mená festivalu patrí tiež José Cura, ktorý odspieva celý koncertný program Boleros. Po prvý raz vo svojej kariére venuje tento spevák latinskoamerickej hudbe celý koncert. Slovenské publikum si môže v premiére vychutnať umenie plné vášne a temperamentu, ktoré sú pre jeho latinskoamerické korene príznačné. Armando Manzanero zase patrí k najväčším skladateľom Latinskej Ameriky. Za svoje celoživotné dielo získal cenu Grammy. Na koncerte odznejú skladby ako Como yo te ame, Te extrano, No me platiques a ďalšie. Vstupenky na jednotlivé dni festivalu Symfónia umenia si môžete zakúpiť na stránke Predpredaj.sk.

Comments


bottom of page