top of page

Festival Symfónia umenia vyhlasuje súťaž pre slovenských textárov hudby

Festival Symfónia umenia prináša najnovšiu iniciatívu zameranú na podporu slovenských textárov hudby. Súťaž, ktorá sa otvára od 1. mája, je určená pre talentovaných slovenských textárov, ktorí majú vášeň a záujem pre hudbu a slovo.


Symfónia slov: Súťaž o autorské texty na festivale umenia

Súťaž dáva textárom jedinečnú príležitosť uplatniť svoj talent a kreativitu. Tí, ktorí sa rozhodnú zapojiť do tejto výzvy, budú mať možnosť získať neoceniteľnú expozíciu pre ich prácu. Okrem toho, každý výherca obdrží odmenu vo výške 300 € za jeden text. Víťazné texty budú prednesené počas koncertu, ktorý sa uskutoční 5. septembra na festivale Symfónia Umenia.


„Festival Symfónia umenia je viac ako len hudobný festival - je to platforma, ktorá otvára dvere pre tvorivých umelcov, vrátane slovenských textárov hudby. Dávame príležitosť týmto talentovaným jednotlivcom prezentovať svoje umelecké vízie a spojiť ich s hudobnými dielami, čím vytvárame jedinečný zážitok pre našich poslucháčov. Veríme, že každý textár má svoj jedinečný príbeh a my sme tu, aby sme mu poskytli priestor na jeho vyjadrenie.“, hovorí Andrea Kozáková, riaditeľka festivalu Symfónia umenia.
Symfónia slov: Súťaž o autorské texty na festivale umenia

Ako sa zúčastniť?

 

Pre tých, ktorí majú záujem o účasť, je proces veľmi jednoduchý. Stačí zaslať prihlášku do 30. júna 2024, ktorú nájdu na www.symfoniaumenia.sk. Po prijatí prihlášky budú účastníkom zaslané skladby, na ktoré môžu napísať slovenský text. Textár si môže vybrať ľubovoľný počet skladieb, na ktoré napíše text. Zo všetkých zaslaných textov vyberie odborná porota až 11 najlepších!


Symfónia slov: Súťaž o autorské texty na festivale umenia

Comments


bottom of page